Zvedání lýtek vsedě

Protože máte při tomto cviku pokrčená kolena, procvičujete hlavně sval podkolenní. Pokud ve vaší posilovně není k dispozici stroj na lýtka, můžete cvik provádět vsedě na lavičce s prsty na zátěžové desce a činkou na dolní části stehna. Tento cvik, stejně jako cvik Calf Raise ve stoji, je izolačním cvikem pro sval soleus (sval, který nám umožňuje vstát bez pádu - jedna ze tří hlav svalů, které tvoří lýtkový sval).

Průvodce sedícími lýtky:

  1. Sedněte si na lavičku
  2. Položte prsty na nohou a přední část chodidla na zátěžovou desku nebo podobnou podložku
  3. Položte činku přes spodní část stehen 
  4. Nejprve spusťte paty co nejníže a pak se postavte co nejvýše na špičky. 
  5. Zopakujte toto cvičení

Důležité pro zvedání lýtek vsedě: Dbejte na to, abyste se při každém opakování dostali co nejvýše na špičky. 

Fakta o cvicích na zvedání lýtek vsedě: Na rozdíl od cvičení na stroji není možné při tomto cviku používat tak těžké váhy, protože by bylo obtížné umístit činku.

Dobrá rada pro cviky na lýtka vsedě: Cvik můžete provádět na židli nebo na lavičce bez použití závaží. Zátěž samozřejmě nebude tak tvrdá, ale můžete cvičit tak dlouho, dokud se vám lýtka "nespálí".

Sedící lýtkové zdvihy 2

Tento cvik může být alternativou, pokud nemáte v posilovně stroj na lýtka. Tento cvik, stejně jako cvik Sed-leh, je izolovaným cvikem pro sval podkolenní (sval, který nám umožňuje vstát, aniž bychom upadli - jedna ze tří hlav svalů, které tvoří lýtkový sval). Cvičení se zde provádí na stroji na lisování nohou.

Průvodce Sedící lýtka 2:

  1. Sedněte si do stroje na lisování nohou, kde je sedadlo poháněno celou cestou zpět 
  2. Položte prsty a přední část chodidla na okraj nášlapné desky
  3. Nejprve spusťte paty co nejníže a pak se postavte co nejvýše na špičky
  4. Zopakujte toto cvičení

Důležité pro cviky na lýtka vsedě 2: Dbejte na to, abyste se při každém opakování dostali co nejvýše na špičky. 

Fakta o Přítahy lýtek vsedě 2: Tento cvik je izolačním cvikem pro sval podkolenní (sval, který nám umožňuje vstát, aniž bychom upadli - jedna ze tří hlav svalů, které tvoří lýtkový sval).

Dobrá rada pro Sedící lýtkové zdvihy 2: Pokud chcete sval zatížit a šokovat, pokračujte ve cvičení, dokud vás lýtkové svaly "nepálí". Možná budete chtít přidat větší váhu.