Výpad s činkami s tlakem přes hlavu

Tento cvik obvykle není cvikem, který byste viděli dole v posilovně, tento cvik je nejčastěji k vidění v Crossfitu. Každý by to měl vyzkoušet! Při správném provedení tohoto cviku vás budou zaručeně bolet svaly. 

Průvodce výpadem s kettlebellem a tlakem přes hlavu:

  1. Stůjte s nohama na šířku boků.   
  2. Prsty by měly směřovat dopředu a poté mírně pokrčit kolena
  3. Při uchopení činky nadhmatem se dívejte přímo před sebe
  4. První zdvih je až k rameni. Nechte si kettlebell položený na rameni
  5. Druhý zdvih je z ramene a do vzduchu. Držte loket natažený s kettlebellem vzad
  6. Druhou rukou udržujte při cvičení rovnováhu
  7. V dolní poloze cviku by měl být vrchol předního stehna těsně pod rovnoběžkou s podlahou
  8. Výdech při návratu do vzpřímené polohy 
  9. Přepněte na druhou nohu

Důležité pro výpad s kettlebell a tlak nad hlavou: Když uděláte krok vpřed, nechte celou váhu těla přejít na přední nohu. Jedná se o poměrně obtížné cvičení, protože vyžaduje velkou míru rovnováhy. Začátečníci by měli začít s lehkými váhami. 

Fakta o výpadech s kettlebellem a tlakem nad hlavou: Prováděním výpadů v rámci tréninkového programu si zlepšíte rovnováhu a koordinaci, získáte vhodnou variaci a pomocný cvik ke dřepům, procvičíte přední stehna, zadní stehna a hýždě v jednom cviku, zároveň procvičíte flexibilitu, dynamicky protáhnete ohybače kyčlí a vyrovnáte asymetrii mezi pravou a levou stranou.

Dobré rady pro výpad s kettlebell a tlak nad hlavou: Zátěž na různé svaly můžete měnit například tak, že uděláte krátký krok vpřed a zaměříte se na kvadricepsy (stehenní svaly). Nebo dlouhý krok vpřed, abyste se zaměřili na zadní stranu stehna a také na hýžďové svaly - konkrétně na velký sval hýžďový (gluteus maximus). Můžete si také vybrat, zda budete cvičit intenzivně na jednu nohu najednou, nebo zda budete cvičit střídavě, jak vidíte na videu. 

Tento cvik můžete obměnit například dvojitým výpadem s kettlebell nad hlavou

Tento cvik je zároveň cvikem na nohy i na zadek.

Najděte si svůj další kettlebell zde na apuls

U Apulsu najdete vždy velký a zajímavý výběr vysoce kvalitních kettlebellů Prozkoumejte naše různé modely na této stránce ještě dnes!