Trénink s gumičkami - všestranný a efektivní

Elastická guma je nesmírně všestranný a účinný tréninkový nástroj. S elastickou gumou můžete trénovat sílu, rovnováhu, koordinaci a vytrvalost. Najdete je v mnoha různých šířkách, sílách a barvách. Díky různé síle gumiček je možné trénink měnit a postupně zvyšovat zátěž. 

Možnosti bočního tréninku s gumičkami

Tato pomůcka je malé a praktické tréninkové zařízení s mnoha účinky. Je to oblíbený nástroj pro domácí trénink, protože je flexibilní a velmi praktický a prostorově nenáročný. Gumu si můžete snadno vzít s sebou na cesty, takže si můžete zacvičit během přestávky v práci nebo na dovolené.

Tady jsou některé výhody používání elastického pásu pro trénink:

 • S nástrojem můžete trénovat různé účely
 • Klasická cvičení můžete učinit náročnějšími
 • Hospodárný a praktický nástroj

Svůj stávající silový tréninkový program nebo sportovní aktivity můžete doplnit o trénink na gumě. Jedinečnost tohoto nástroje spočívá v tom, že odpor gumy neustále klade svalům výzvu, což v konečném důsledku znamená větší přínos z tréninku.

Pro zahájení tréninku s elastickým materiálem není třeba žádných předchozích zkušeností. Je to oblíbený a šetrný způsob, jak postupně budovat svalovou sílu v těle. Protože se vaše tělo během cvičení volně pohybuje, můžete s tímto nástrojem dosáhnout velkého rozsahu pohybu. To je důležitý prvek pro získání maximálního přínosu ze silového tréninku.

Zde najdete spoustu inspirace pro trénink s gumou a můžete získat podrobné pokyny pro výběr modelu, který odpovídá vašim potřebám.

Efektivní cvičení s tréninkovými gumami

Na trhu s gumičkami pro trénink najdete různé verze, provedení a v neposlední řadě i označení. Hlavními provedeními jsou gumičky, fitness gumičky a tréninkové gumičky s úchyty na koncích.

Všechny edice vám nabízejí spoustu variant cvičení, takže si můžete zacvičit celé tělo doma nebo v posilovně.

#1 Boční zdvih (paže a ramena)

Přeložte prostřední část gumičky na ručník a postavte se oběma nohama na šířku ramen na gumičku. Uchopte každý konec gumičky jednou rukou. Odpor byste měli cítit již tehdy, když máte ruce v úhlu 45 stupňů na každou stranu těla. Pohyb začněte zvednutím obou paží směrem k ramenům. Lokty by měly být mírně pokrčené.

Znovu pomalu spusťte paže a pohyb opakujte.

Nezvedejte ani netahejte ruce výše, než je linie ramen.

#2 Dřep (trénink stehen a hýždí)

Stůjte na středu gumičky, kterou máte zabalenou v ručníku (abyste chránili gumičku i sebe). Mezi nohama udržujte vzdálenost na šířku ramen.

Uchopte oba konce gumičky a omotejte je kolem ruky, dokud neucítíte odpor, když stojíte vzpřímeně s mírně pokrčenými koleny. Gumička by měla vést za pažemi a po stranách těla.

Klasický dřep začněte tak, že zadek tlačíte hodně dozadu a postupně stále více ohýbáte kolena. Cílem je udržet stehna rovnoběžně se zemí a zároveň zachovat rovný postoj na zádech.

Při pohybu se vyhněte tomu, aby kolena přesahovala špičky nohou.

#3 Veslování (paže, hrudník a ramena)

Poloha vsedě na středně měkkém povrchu s nataženýma nohama (např. podložka na jógu nebo podlaha na cvičení). Prostřední část gumičky mějte nataženou za nohama (nezapomeňte gumičku zabalit do ručníku, abyste si chránili nohy i gumičku). Při mírném předklonu byste měli cítit odpor a podle toho upravit délku. Konce gumy nechte volně viset.

Začněte pohyb tím, že přitáhnete lokty dozadu veslovacím pohybem. Stáhněte lokty co nejvíce dozadu, dokud ruce nedosáhnou na bok těla.

Během celého cvičení musí pracovat a provádět pohyb vaše paže.

Pro ty, kteří mají problémy se zády, může být mírnou pomocí dodatečné pokrčení kolen a opatrnost, aby se nekývali dozadu.

Elastické pásky pro trénink vám dávají spoustu možností

Ačkoli byl trénink na gumičkách charakteristický zejména pro tělocvičny v 80. letech 20. století, je tento nástroj přinejmenším stejně účinný a oblíbený i dnes.

Jedním z důvodů, proč je tento nástroj stále oblíbený, je množství variací, které můžete s elastickým materiálem vytvořit.

Přestože hlavním přínosem cvičení je pro mnohé zvýšení svalové síly, cvičení s gumičkami má řadu významných vedlejších účinků. Při cvičení s gumičkami se nesoustřeďte pouze na úroveň síly. Stejně tak se musíte zaměřit na rovnováhu, protože zařízení klade velké nároky na vaši stabilitu. Tento prvek pomáhá aktivovat několik velkých i malých svalů najednou.

Přestože vaše svaly mohou s gumičkou dostat spoustu výzev, nástroj poskytuje pouze mírné zatížení. Tento prvek přispívá k tomu, že elastický pás je často používaným nástrojem pro rehabilitaci.

Elastika vám může pomoci začít, pokud jste se zranili a potřebujete pomalu obnovit sílu jedné nebo více svalových skupin.

Jaké síly nebo tvrdosti jsou k dispozici na trhu elastických pásek?

Základní charakteristikou elastického pásku je, že se jedná o dlouhý pásek bez rukojeti, který je k dispozici v různých délkách. Klasická délka je asi 150 cm, ale můžete najít i verze až 180 cm.

Na trhu najdete gumičky pro trénink s různými úrovněmi obtížnosti. Pro začátek jsou uvedeny tyto úrovně:

 • Úroveň 0 (extra lehké)
 • Úroveň 1 (snadná)
 • Úroveň 2 (střední)
 • Úroveň 3 (těžká)

Tyto úrovně obtížnosti jsou ideální pro to, abyste mohli průběžně zvyšovat obtížnost tréninku. Díky mnoha úrovním můžete snadno vytvořit progresivní trénink a začít trénovat s gumičkami může každý.

Gumičky jsou v různých zářivých barvách. Najdete zde vše od žluté a červené až po tyrkysovou, růžovou a zelenou.

Barvy jsou vaší výhodou a pomocníkem, protože při tréninku mají svou funkci.

Jakmile si lépe uvědomíte, že gumičky mohou mít na vás a váš trénink různé účinky, rozšíříte svou zásobu různých gumiček s různými stupni obtížnosti.

Díky mnoha barvám poznáte gumičky vizuálně. Cvičení je tak ještě efektivnější, protože můžete rychle přecházet z jednoho cviku na druhý.

V závislosti na tom, co na svém těle trénujete, můžete mít k dispozici různé úrovně obtížnosti.

Vyberte si pro trénink kvalitní gumičky

Na trhu najdete mnoho různých výrobců gumiček pro trénink. Mezi přední výrobce na trhu patří Aserve, cPro9, Abilica a Reebok. Tyto značky jsou uznávané pro výrobu kvalitního vybavení pro jednotlivce i profesionály.

Při nákupu výrobků těchto značek si můžete být jisti, že získáte vysokou kvalitu, která zajistí dlouhou životnost vašeho tréninkového vybavení.

Gumy Reebok a Abilica jsou ideální zejména do tělocvičen, protože jsou vyrobeny z mimořádně odolného a pevného materiálu. Kvalita a odolnost zde odpovídají intenzivnímu a častému tréninku, který musí vybavení posilovny vydržet.

Pokud potřebujete pro domácí trénink gumičky za obzvláště příznivé ceny, jsou dobrou volbou výrobky společností cPro 9 a Aserve.

  

Elastické pásky lze zakoupit pro různé potřeby

Na stránkách apuls najdete širokou nabídku různých gumiček pro trénink, a to jak z hlediska designu, tak i obtížnosti a v neposlední řadě i verzí produktů. Všichni naši zákazníci by měli mít možnost najít ty nejfunkčnější produkty pro své potřeby.

Proto se gumičky prodávají jednotlivě. To je pro vás, kteří trénujete doma a chcete mít při tréninku různé úrovně obtížnosti.

Pro ty, kteří mají posilovnu a chtějí svým členům nabídnout ty nejlepší tréninkové podmínky, jsou určeny gumy v metrových délkách dodávané v praktickém balení. Tento výrobek může být také určen pro ty, kteří chtějí sami experimentovat s různými délkami gumiček.

Jinými slovy, máte spoustu možností, jak si vybrat typy produktů, které odpovídají vašim potřebám a rozpočtu.

Když si koupíte gumičky jednotlivě, kupujete si jedno z nejlevnějších dostupných kvalitních zařízení. Jedná se o mimořádně levné cvičební zařízení, které má spoustu silných a pozitivních účinků.

Fitness gumičky pro prevenci chronické bolesti

S fitness gumou můžete nejen posilovat svaly a zlepšovat rovnováhu. Můžete také předejít zraněním a bolestem svalů i kloubů.

Můžete provádět mnoho preventivních cvičení, abyste se v budoucnu vyhnuli chronické bolesti těla. To platí jak pro ty, kteří již aktivně navštěvují posilovnu, tak pro ty, kteří si chtějí začít vytvářet podmínky pro pevné tělo, které jim vydrží dlouhá léta.

Cvičení s posilovacími gumami je vhodné pro všechny - muže i ženy, mladé i staré. Nikdy není pozdě začít trénovat s vybavením. Výrazných účinků můžete dosáhnout bez ohledu na věk a úroveň kondice.

Pokud nemáte mnoho času, může být gumička vaším nejlepším přítelem. Díky němu může pouhých 10 minut cíleného cvičení stačit k tomu, abyste předešli zraněním způsobeným například příliš sedavou prací u počítače.

Konstrukce fitness gumičky se liší od klasické gumičky. Fitness guma je souvislý pás, který se dodává v různých stupních obtížnosti a šířkách. Cvičení maximálně využijete, pokud budete mít k dispozici několik pásů s různými úrovněmi obtížnosti. Fitness gumička má stejné vlastnosti a charakteristiky jako známá gumička.

Jestliže jste začátečníci, můžete pro začátek tréninku s gumičkami použít následující metodu.

 1. První 2 týdny používejte nejlehčí elastický materiál
 2. Je čas změnit úroveň obtížnosti, když dokážete provést cvik bez námahy s přibližně 20 správnými opakováními
 3. Když cítíte, že vaše svaly "kysnou", je to signál, že cvik provádíte správně
 4. Velké svaly budou zpočátku přirozeným znakem
 5. Při cvičení byste neměli pociťovat bolest v oblasti kloubů

Tento přístup vám umožní co nejlépe přizpůsobit tělo zátěži a silovým výzvám. A řízený proces vám pomůže poznat své tělo ve vztahu k tréninkové formě. Naslouchání signálům vašeho těla je pro preventivní účely nezbytné.

Elastický pás se může stát vaším nejdůležitějším tréninkovým nástrojem, a to jak pokud jde o dosažení pozitivních výsledků v oblasti svalové síly v krátkodobém horizontu, tak pokud jde o prevenci zranění v dlouhodobém horizontu.

Najděte si další pružné školení zde at apuls

U společnosti Apuls najdete vždy velký a zajímavý výběr vysoce kvalitních tréninkových gumiček. Prozkoumejte naše různé modely na této stránce ještě dnes!