Rumunský mrtvý tah s činkou

Tento cvik procvičuje hýžďové svaly - konkrétně sval hýžďový (gluteus maximus) - a vzpřimovače páteře (skupina svalů, které narovnávají a otáčejí záda). Kromě toho je to opravdu dobrý cvik pro svaly zadní strany stehna (kromě) krátké hlavy bicepsu femoris (sval stehna umístěný vzadu nebo vzadu, který se ohýbá pouze v kolenním kloubu), abyste mohli snáze mírně pokrčit kolena. Kromě ohýbání v kolenním kloubu jsou svaly na zadní straně stehna zodpovědné za natahování kyčelního kloubu a naklánění pánve dozadu. Pokud stojíte v předklonu, znamená to, že svaly natahují horní část těla nahoru, pokud zároveň provádíte izometrickou kontrakci břišních svalů a svalů erector spinae (skupina svalů, které narovnávají a otáčejí záda).

Průvodce rumunským mrtvým tahem s činkou:

  1. Stůjte s malým rozestupem mezi nohama
  2. Dejte si do každé ruky činku s nadhmatem, dlaně směřují k tělu
  3. Nadýchněte se a předkloňte se z boků, až bude horní část těla přibližně rovnoběžná s podlahou
  4. Ujistěte se, že máte rovná záda
  5. Vraťte se do výchozí polohy a vydechněte

Pozor na rumunský mrtvý tah s činkou: Při tomto cviku byste nikdy neměli používat těžká závaží kvůli zatížení spodní části zad.

Fakta o rumunském mrtvém tahu s činkou: Pokud budete tento cvik provádět pravidelně, snížíte riziko zranění při provádění těžkých dřepů.

Negativní fáze tohoto cviku - když se ohýbáte dopředu, ale je také velmi dobrá pro protažení svalů na zadní straně stehna.

Dobrá rada pro rumunský mrtvý tah s činkou: Tím, že při předklonu v kyčlích držíte nohy rovně, prodlužujete svaly na zadní straně stehna. Díky tomu lépe ucítíte, jak se svaly při narovnávání horní části těla zpět nahoru stahují (stahují). Pokud se při předklonu v kyčli rozhodnete pro pokrčení v kolenou, uvolníte svaly na zadní straně stehna, což usnadní provádění předklonů.

Tento cvik je zároveň cvikem na nohy a hýždě.