Průvodce: Výběr správného švihadla

Kouření je velmi účinné pro zahřátí a spalování tuků. Je to šetrný a zábavný způsob, jak zlepšit svou kondici - a můžete ho provozovat kdykoli a kdekoli budete chtít.

Kouření je velmi účinný spalovač tuků, protože při něm můžete spálit až 8 kalorií za minutu. To vlastně odpovídá rychlosti 12 km/h, což je docela dost. 

Existují hlavně dva typy skokanské podlahy: gumová, která je určena především pro začátečníky, a drátěná, která je určena především pro pokročilé lyžaře.

Pryžová podložka na skákání je nejlehčí typ podložky na skákání. Jsou velmi flexibilní a snadno se s nimi manipuluje - proto jsou ideální pro začátečníky. Také tolik nebolí, když vás gumový skákací stůl udeří do stromů. Profesionálové mohou také používat gumové skákací stoly, ale pouze v případě, že chcete dělat triky jako přejezd apod., protože nízká hmotnost vám dává velkou výhodu.

Drátěný přesmykač je těžší než guma. Zvýšená hmotnost umožňuje dosáhnout větší rychlosti na trati, a proto je drát určen pro zkušené lyžaře. Zvýšená hmotnost také poskytuje dodatečnou sílu a trénink s kyslíkem. Ocelové lanko není zpočátku tak pružné jako guma, ale po několika týdnech používání se stane stejně pružným a budete ho mít plně pod kontrolou.

Jako začátečník byste měli zvolit gumové prkno a jako zkušený lyžař, který chce ze svého lyžování vytěžit více, byste měli zvolit prkno s ocelovým lankem.

Několik krátkých tipů pro váš skipping
Před skippingem vždy začněte krátkou pětiminutovou rozcvičkou - musíte si zahřát chodidla a paty. Při skippingu budete dělat hodně malých zdvihů, proto je důležité nosit dobrou tréninkovou obuv, která ochrání vaše kolena a klouby.
Při skippingu je důležité uvolnit ramena, protože to jsou vaše předloktí, která by měla skippingovou podlahu rozpohybovat.

Riziko zranění při chůzi je velmi malé, ale pokud jste v minulosti měli problémy s dolními končetinami, kotníky nebo chodidly, měli byste se poradit s lékařem.