Prodloužení tricepsů přes hlavu pomocí kabelového lana

Tricepsové prodloužení s lanem nad hlavou je vhodným cvikem pro intenzivnější procvičení a ovlivnění dlouhé hlavy tricepsu.

Průvodce tricepsovým prodloužením přes hlavu s kabelovým lanem:

  1. Stůjte zády ke stroji s rukama na rukojeti. Upozorňujeme, že ruce nesmí sahat dále dozadu než hlava
  2. Při provádění cviku se nadechněte
  3. Cvičení opakujte, např. 15x3

Důležité pro tricepsový výpon nad hlavou s lanem: Nezapomeňte udržet lokty v klidu. To znamená, že horní část paží by se neměla hýbat.   

Fakta o tricepsovém prodloužení nad hlavou s kabelovým lanem: Tricepsy jsou mnohem větší sval než bicepsy. Celkem tvoří triceps ⅔ svalů horní části paže. 

Dobrá rada pro tricepsový výpon nad hlavou s lanem: Střídejte různé úchyty (lano, tyč, ohnutá tyč, tyč ve tvaru V) jednoduše proto, abyste netrénovali stále stejnou variantu.

Trénink tricepsů můžete zintenzivnit tím, že na konci cvičení podržíte izometrické napětí po dobu jedné nebo dvou sekund. 

Pro střídání různých cviků na tricepsové extenze není až tak důležité, kterou z variant cvičíte, ale nejlépe střídejte cviky v čase - tj. kombinace sedu, stoje, jednostranného, oboustranného cvičení a používání různých nástrojů. Možná by bylo dobré provádět stejné varianty po dobu 6-10 týdnů, abyste měli čas udělat znatelný pokrok, než přejdete na jiný typ.