Pocit únavy

Spíte každou noc 7-8 hodin, ale přesto se cítíte neustále unavení?

Můžete být snadno velmi unavení a zcela vyčerpaní, i když máte dostatek spánku, zde jsou nejčastější příčiny únavy.

Dehydratované?

Ačkoli se nemusíte cítit žízniví nebo vám není dobře, můžete být dehydratovaní. Když nejste hydratovaní, klesá vám krevní tlak, což znamená, že se vám do mozku nedostává dostatek kyslíku, a únava vás zasáhne, jako byste narazili hlavou do zdi.

Prosím, pijte dostatečné množství, nejlépe 5-7 velkých sklenic vody denně a raději více!

Defektivita vitamínů

Přijímáte ve stravě dostatek vitamínů a minerálů? Zejména hořčík, železo a vitamín D hrají zásadní roli při udržování stabilní hladiny cukru v krvi, která působí proti únavě. Hořčík a železo můžete získat z ořechů, semínek, masa a zeleniny. Vitamin D získáte i krátkým pobytem na slunci, který je zcela zdarma!

Alkohol?

Alkohol je skvělým prostředkem k relaxaci, zejména po hektickém dni v práci. Alkohol však narušuje váš spánkový cyklus a brání vám upadnout do hluboké části spánkového cyklu, takže jste neklidní. Takže i když spíte, stejně se nevyspíte.

Energetické potřeby

Jíte dostatečně a správně? Myslíte tím, zda tělu dáváte optimální stravu, zeleninu, maso, ryby, hrubý chléb atd.? Špatná strava s nezdravým jídlem, s příliš velkým množstvím cukru, tučných jídel atd. způsobuje, že vaše tělo nepracuje optimálně, a to vás unavuje, velmi unavuje.

Dlouhé zdřímnutí?

Je prokázáno, že až 30minutový energetický šlofík vás může skutečně osvěžit. Pokud však spíte déle než 30 minut, pravděpodobně se probudíte unavenější, než když jste šli spát.