Klasické běžecké otázky

V Apulsu chceme, aby naši zákazníci byli spokojeni se službami, které jim poskytujeme: snažíme se nejen dodávat nejlepší produkty za nejlepší cenu, ale také zajistit, aby zákazník měl při nakupování u nás co nejlepší zážitek. Proto vám budeme vždy k dispozici, pokud budete mít jakékoli dotazy týkající se vašeho školení. Poté vám odpovíme na vaše otázky, jak nejlépe budeme umět. Zde jsme pro vás vybrali několik klasických běžeckých otázek:

Kdy je nejlepší běhat?
Výzkumy naznačují, že tělo podává nejlepší výkon v pozdních ranních a odpoledních hodinách, protože biologické hodiny střídavě zvyšují a snižují hladinu energie v těle. Obecně však nezáleží na tom, kdy běžíte - hlavně že běžíte.

Je běžecký pás stejně dobrý jako běh v přírodě?
Na tréninku na běžeckém pásu není nic špatného. Abyste z tréninku na běžeckém pásu vytěžili co nejvíce, měňte intenzitu, střídejte pomalé a rychlé tempo a pokud možno měňte sklon běžeckého pásu. A trénink měříte spíše v minutách a intenzitě než v kilometrech. Zkrátka, z běhání na běžeckém pásu můžete mít stejný užitek jako z běhání v přírodě.

Kdy bych měl jíst?
Jeďte několik hodin před cvičením a vybírejte si potraviny, po kterých se nebudete cítit nadýmavě nebo špatně. Například uzená makrela, květák a sušené fazole jsou povrchové, zatímco žitný chléb a žitný hamburger, ovesné vločky s mlékem nebo jogurt s müsli jsou skvělou volbou. Pokud běháte delší vzdálenosti a potřebujete během běhu dodat energii, můžete si před během dát proteinovou tyčinku. Obvykle trvá 30 minut, než proteinová tyčinka uvolní svou energii.

Musím na cestě pít?
Nemusíte, pokud se nechystáte na dlouhý běh. Pokud se vám stane, že budete mít po cestě velkou žízeň, můžete si s sebou na procházku vzít vodu.

Je běhání s plným žaludkem nezdravé?
Ne, běhání s plným žaludkem není zrovna nezdravé. Ovlivňuje však váš běh. Mnoho krve, kterou potřebujete k okysličení pracujících svalů, je místo toho zaměstnáno trávením potravy. Často tak budete mít pocit těžkých nohou. Riskujete také, že rytmus skokového běhu rozruší váš žaludek a bude vám nevolno nebo špatně.

Proč je to tak těžké?
Pokud si myslíte, že je běhání těžké, pravděpodobně na sebe příliš tlačíte, protože to tak být nemusí. Pokud máte problémy se svým běžeckým programem, neváhejte nás kontaktovat a společně najdeme ten správný tréninkový program pro vás.

Kontaktujte nás:
Pokud máte jakékoli dotazy nebo chcete, abychom pro vás vytvořili školicí program, můžete nás kdykoli kontaktovat. Společně najdeme program, který vám bude nejlépe vyhovovat, ať už trénujete na 5 kilometrů, nebo na maraton.