Hack dřepy

Tento cvik se provádí na ležícím hack dřepu. Tento cvik maximalizuje trénink kvadricepsů (stehenních svalů). Pokud máte nohy blízko u sebe, ovlivňuje to i sedací svaly. Pokud nohy více rozkročíte, více se soustředíte na skupinu adduktorů. Abyste ochránili svá záda před zraněním, musíte předem zatížit břišní svaly a stabilizovat tak pánev.

Průvodce hackerskými dřepy:

  1. Pokrčte kolena a lehněte si na záda do stroje
  2. Ramena jsou zasunuta pod ramenní vycpávky a nohy jsou umístěny s malou vzdáleností mezi nimi
  3. Uvolněte rukojeti stroje, nadechněte se a pokrčte nohy
  4. Vraťte se do výchozího bodu a při dokončování cviku vydechněte
  5. Zopakujte toto cvičení

Důležité při hack dřepu: Typickou chybou začátečníků při hack dřepu je, že se paty zvedají do podložky, a to jednoduše proto, že nemáte dostatečně pohyblivé kotníky nebo jste položili chodidla na podložku příliš dozadu. Pokud při hack dřepu zvedáte paty, přetěžujete kolena. Dbejte na to, aby vaše nohy pevně stály na stupačkách. Pokud se vám paty stále zvedají z desky, měli byste zapracovat na pohyblivosti kotníků nebo umístit chodidla na desku více dopředu.

Fakta o Hack Squats: Ležaté Hack Squats jsou variantou tréninku dřepů, která využívá stroj a kterou mohou preferovat začátečníci. Dřepy s hákováním procvičují svalstvo celé nohy, ale zaměřují se zejména na přednoží a čtyřhlavý sval stehenní.

Dobrá rada pro Hack Squats: Zkuste také běžné dřepy. Možná by to pro vás bylo lepší cvičení.