Dobrá rána

Dobré ráno je cvičení, které procvičuje hýžďové svaly - konkrétně gluteus maximus (velký kulovitý sval) - a erector spinae (skupina svalů, které narovnávají a otáčejí záda). Kromě toho je to opravdu dobrý cvik pro svaly zadní strany stehna (kromě) krátké hlavy bicepsu femoris (sval stehna umístěný vzadu nebo vzadu, který se ohýbá pouze v kolenním kloubu), abyste mohli snáze mírně pokrčit kolena. Kromě ohýbání v kolenním kloubu jsou svaly na zadní straně stehna zodpovědné za natahování kyčelního kloubu a naklánění pánve dozadu. Pokud stojíte v předklonu, znamená to, že svaly natahují horní část těla nahoru, pokud zároveň provádíte izometrickou kontrakci břišních svalů a svalů erector spinae (skupina svalů, které narovnávají a otáčejí záda).

Průvodce dobrým ránem:

  1. Stůjte s malým rozestupem mezi nohama
  2. Přemístěte činku přes trapézový sval (sval, který probíhá od zadní části lebky a svisle po obou stranách páteře až k jednomu z posledních hrudních obratlů), a to buď ve výšce ramen, nebo o něco níže
  3. Nadýchněte se a předkloňte se z boků, až bude horní část těla přibližně rovnoběžná s podlahou
  4. Ujistěte se, že máte rovná záda
  5. Vraťte se do výchozí polohy a vydechněte

Důležité pro dobré ráno: Při tomto cviku byste nikdy neměli používat těžká závaží, protože zatěžují spodní část zad.

Fakta o Dobrém ránu: Pokud budete toto cvičení provádět pravidelně, snížíte riziko zranění při provádění těžkých dřepů.

Negativní fáze cvičení - když se ohýbáte dopředu, ale zároveň je opravdu dobrá pro protažení svalů na zadní straně stehna. 

Dobrá rada pro dobré ráno: Tím, že při předklonu v kyčli držíte nohy rovně, prodlužujete svaly na zadní straně stehna. To vám pomůže cítit, jak se svaly stahují, když narovnáváte horní část těla zpět nahoru. Pokud se při předklonu v kyčlích rozhodnete pokrčit kolena, uvolníte svaly na zadní straně stehna, což usnadní provádění předklonů.

Tento cvik je zároveň cvikem na nohy a hýždě.