Cvičení na bicepsy - 3 nejlepší cviky

Toužíte po tom, aby vaše bicepsy vynikly, a chybí vám nějaké dobré cviky na bicepsy?

Takže si přečtěte tento příspěvek, kde najdete 3 snadné cviky, které zaručeně dají vyniknout vašim bicepsům.

Co je to biceps?

Na přední straně paže se nachází biceps a pod bicepsem je brachialis, a přestože není tak viditelný, pomáhá zvětšit celkový obvod paže a dodává jí hezčí, zvednutý sval.
Bicepsy se aktivují při ohýbání paže, například při klasickém bicepsovém zkracování.

Cesta k velkým bicepsům

To, co opravdu chcete vědět, je, jak získat velké bicepsy - tak začněme!

Biceps je jednoduchý sval na trénink. Ve skutečnosti je to jeden z nejjednodušších svalů, které můžete trénovat.

Biceps je v podstatě sval, který zvedá předloktí směrem nahoru k paži. Pro trénink bicepsů tedy skutečně stačí jen ohýbat ruku. Je to tak jednoduché.

Při zahájení tréninku bicepsů je však třeba si uvědomit několik věcí.
Bicepsy jsou velmi malé svaly, a proto nevyžadují tolik tréninku jako jiné svalové skupiny.
Bicepsy nejsou alfou omegou pro svalnatý vzhled, a proto byste neměli upřednostňovat bicepsy před zbytkem těla.
Mnoho lidí si myslí, že bicepsy neprocvičí, pokud nebudou cvičit výhradně cviky na bicepsy. To není pravda, protože mnoho cviků se ve skutečnosti dotýká i bicepsů. To je důvod, proč vidíte mnoho lidí, kteří mají velké bicepsy, aniž by cvičili bicepsy. Bicepsy se hodně používají při cvičení na záda, například při shybech a řadách.

Kolik cviků na biceps a jak často?

Protože biceps je malý sval, nemělo by smysl provádět několik různých cviků na biceps. Různé cviky procvičují bicepsy víceméně stejným způsobem. Proto bychom doporučili 1-2 cvičení. Jeden cvik na samotný biceps a jeden cvik na brachiální sval.

Brachiální sval se nejefektivněji trénuje cvičením, při kterém dlaň směřuje dolů.

4 nejlepší cviky na bicepsy

#1 Koncentrační lokna

U tohoto cviku dochází k vysoké míře aktivace bicepsů. To je způsobeno dobrou stabilizací paže, a tedy menší kompenzací okolních svalů.
Cvičení vyžaduje pouze lavičku a činku. Sednete si na lavičku, do ruky vezmete činku a loket si opřete o vnitřní stranu stehna. Začněte s rovnou paží, pomalu zvedejte činku k hrudníku a pomalu ji zase spouštějte.

#2 Bicepsové zkracovačky na kabelovém stroji

Bicepsové zkracovačky na lanovém stroji jsou neuvěřitelně účinné a je zde také dobrá příležitost postupně zvyšovat zátěž.
Přiložíte odpovídající váhu, uchopíte rukojeť a vytáhnete ji nahoru tak, abyste měli natažené ruce. Mírně se zakloňte a lokty držte od boků. Vytáhněte úchop až k bradě, aniž byste pohnuli lokty, a pomalu vraťte paže zpět do roviny.

#3 Pravidelné bicepsové zdvihy s činkami

Tento cvik na bicepsy je klasickým cvikem, který si vybírá většina lidí, když začíná s tréninkem bicepsů. Je to snadné a stačí k tomu jen pár činek.
Zvedněte činky a otočte je tak, aby dlaně směřovaly dopředu. Mírně pokrčte kolena a postavte se s chodidly mírně od sebe. Lokty držte před boky a zvedejte vždy jednu činku, aniž byste hýbali lokty. Pomalu zvedejte paže nahoru a dolů.

Cvičení na bicepsy bez závaží

Nejúčinnějším cvičením bez závaží jsou rozhodně přítahy. Přítahy jsou jedním z nejlepších cviků na bicepsy, a pokud děláte jen tento cvik, nemusíte vlastně dělat žádné jiné cviky na bicepsy, i když je to vlastně cvik na záda.

Další možností je najít doma něco těžkého a zvednout to. Všechno je možné, protože se jedná o jednoduchý sval, který stačí jen zvednout ruku.

Cvičení na bicepsy s činkami

Většina cviků na bicepsy se provádí s činkami, a to je také zdaleka nejjednodušší. Všechny cviky na bicepsy lze provádět s činkami - běžné bicepsové zkracovačky, soustředěné zkracovačky atd.

Cvičení na bicepsy s kabelem

Pokud máte možnost, bylo by nejlepší trénovat bicepsy na lanové věži v posilovně.
Důvodem je to, že trénink s kabely má oproti činkám jednu velkou výhodu: neustálé zatížení svalu. Při tréninku bicepsů s činkami se v dolní části cviku nachází bod a v horní části cviku bod, kdy na bicepsy netlačíte. Na druhou stranu, pokud děláte bicepsové cviky v tahu na laně a stojíte 0,5 metru od věže, lano bude stále vyvíjet tlak na biceps, i když jste lano zvedli až nahoru.

Cvičení na bicepsy s gumou

Je to vlastně téměř totéž jako trénink bicepsů na lanové věži. Bungees jsou skvělým posilovacím nástrojem.
Skvělé na tréninku s gumičkami je, že tlak na bicepsy se postupně zvyšuje, čím výše zvedáte paže, protože gumičky jsou natažené.

Biceps je nejslabší, když je natažený, takže je docela vhodné, aby byl při natažení pod nejmenším tlakem a postupně se zvyšoval, když ruku zvednete.

Zejména naše exertuby jsou pro tento účel skvělé, navíc nestojí mnoho a snadno je sbalíte do tašky nebo kufru.

Můžu trénovat bicepsy doma?

Ano, bicepsy můžete trénovat i doma! S činkami, vzpěračskými činkami a gumičkami. Obecně nevyžaduje mnoho vybavení. Podívejte se do našeho internetového obchodu a najděte si, co potřebujete.

Kombinace cviků na biceps a triceps

Velký a dobře trénovaný biceps sám o sobě neznamená velkou a dobře trénovanou paži. Důležité je zaměřit se také na tricepsy, které dodávají paži plnost. Tréninkem tricepsů zároveň rozložíte sílu paže a získáte lépe trénovanou paži. Je důležité vyvážit trénink tak, abyste se vyhnuli zranění.
Tricepsy také pomáhají bicepsům k lepšímu výkonu, takže je důležité upřednostňovat obojí.

Doufáme, že pro vás byl tento příspěvek užitečný. Neváhejte se podělit a komentovat.

Všechno tréninkové vybavení a tréninkové stroje na Apuls.dk

V Apulsu se specializujeme na všechny cvičební pomůcky a cvičební stroje, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout ta nejlepší řešení pro zdravější životní styl. Prozkoumejte náš zajímavý sortiment na této stránce ještě dnes!