8 tipů - udělejte si čas na cvičení v každodenním životě

Každý den a práce opět volají a pro mladé a mladé srdcem je tu začátek školy.

Po krásné dlouhé letní dovolené, kdy bylo dost času na všechno, co jste chtěli, už najednou tolik času není. ⏱
Musí se uvařit obědy, děti musí do školy, musí se pracovat, nakoupit, vyzvednout děti, uvařit večeře, vykoupat a uložit děti do postele - uff! 

V nabitém životě může být obtížné najít si čas a stanovit si priority pro školení. Ale je to zbytečné - cvičení je pro vás a vaše tělo prospěšné. Proto vám přinášíme několik tipů, jak si v nabitém dni udělat čas na efektivní trénink. 

1. Provádějte krátkodobé cvičení s vysokou zátěží

Pár minut cvičení je lepší než žádné cvičení. 3x10 minut cvičení týdně je dostačující, pokud je pouze intenzita a tempo dostatečně vysoké. Má větší efekt z hlediska stráveného času.

2. Stanovte si priority školení

Jde o stanovení priorit. Když si zkusíte sečíst hodiny, které strávíte u televize, počítače nebo na sociálních sítích, budete překvapeni, kolik času tím vlastně trávíte. Část tohoto času byste mohli věnovat cvičení - ale stále by měl zbýt čas na odpočinek.
Přidejte tedy cvičení ve svém každodenním životě prioritu.

3. Naplánujte si trénink

Musí to znít banálně, ale když si vyhradíte čas a zapíšete si do kalendáře, kde a kdy budete cvičit, je to velký rozdíl. Buďte však realističtí, protože pokud se pustíte do nereálného tréninkového plánu, zaručeně skončíte neúspěchem. Například si naplánujte 3x20 min. týdně.

4. Udělejte ze cvičení přirozenou součást svého každodenního života

Plánováním tréninku po malých krocích a s dosažitelnými cíli si můžete časem vybudovat dobré a rozumné návyky, takže se trénink stane nedílnou součástí vašeho každodenního života a nakonec se stane přirozenou součástí vaší denní rutiny, bez které se najednou neobejdete.

5. Ujistěte se, že je pro vás trénink zábavný a vzrušující

Je to touha, která je hnacím motorem práce - a proto by váš trénink měl být také zábavný a motivující. Najděte si takovou formu cvičení, která vás bude bavit, bude pro vás vzrušující a motivující, a pak bude jistě snazší stanovit si priority.
Trénink můžete také střídat, aby nebyl pokaždé stejný.

6. Zavažte se

Najděte si kamaráda nebo známého, který vás k tomu přiměje a začne s pravidelnými schůzkami. Tréninkový partner vám také dodá další motivaci, protože se můžete vzájemně povzbuzovat a posouvat.

7. Trávit čas na cestách cvičením (pokud je to možné)

Pokud je to možné, můžete cestu do práce a z práce využít jako trénink. Vezměte si kolo nebo běžecké boty a vezměte si do práce náhradní oblečení. Do práce můžete také jezdit autobusem a domů běžet. Pokud bydlíte daleko od práce, můžete část cesty jet autobusem nebo vlakem a zbytek cesty ujet na kole nebo běžet.

8. Jděte po schodech

Kdykoli máte na výběr mezi schody a výtahem/ eskalátorem, zvolte schody! Choďte po schodech svižným tempem, nebo pokud vás tlačí čas, vyběhněte po schodech.
Pokud máte v práci schody, můžete si během pracovního dne udělat přestávku a zacvičit si na schodech sprintem do schodů.

Doufáme, že naše tipy využijete pro svůj každodenní aktivní život, ve kterém je cvičení a trénink prioritou.