4 cviky na tricepsy - zvětšete paže pomocí těchto cviků

Chcete mít větší paže? Pak je důležité, abyste trénovali nejen bicepsy, ale také tricepsy.

Tricepsy tvoří 2/3 horních končetin, takže pokud chcete mít větší a plnější paže, je důležité se na ně více zaměřit. Triceps je velký sval na zadní straně paže.

Přečtěte si několik skvělých cviků na triceps.

cvičení na triceps

Je to pochopitelné, pokud trénujete bicepsy. Je to snadné a velmi jednoduché. Jedná se o malý sval, který není příliš obtížné trénovat. Stačí jen zvednout předloktí a zase ho spustit. To je základ bicepsového svalu, ale platí to i pro výsledky, kterých dosáhnete.

Tricepsy jsou důležitější než bicepsy

Pokud považujete trénink paží za důležitou součást tréninku (jako většina mužů), pak je trénink tricepsů mnohem přínosnější než trénink bicepsů. Tricepsy tvoří 75 f celkové plochy ramene a větší biceps znamená výrazně větší paži.

Jak trénovat triceps

Chcete-li pochopit, jak nejlépe trénovat triceps, musíte znát anatomii tricepsu. Triceps se skládá ze tří hlav. Na zadní straně paže se nachází dlouhá hlava, která je největší ze tří hlav a tvoří tak velkou část svalové hmoty tricepsu. Další dvě hlavy (mediální a laterální) působí pouze nad loketním kloubem, zatímco dlouhá hlava zasahuje jak nad ramenní, tak nad loketní kloub. Proto se dlouhá hlava velmi dobře procvičuje, když je natažená přes oba klouby, jako je tomu u cviků nad hlavou - např. u extenzí s činkou nad hlavou vsedě.

Tricepsy můžete efektivně trénovat jak s volnými váhami, tak s lanem nebo zcela bez vybavení. Zde vám nabízíme 4 dobré cviky na triceps.

Cvik na triceps 1: Extenze s činkou nad hlavou vsedě

Tímto cvikem protáhnete dlouhou hlavu, která se připojuje k ramennímu a loketnímu kloubu, až na doraz. Cvičení je snadné a velmi účinné. Cvičení zapojuje a izoluje tricepsy více než jiné cviky. Extenze můžete provádět vleže, vestoje, vsedě nebo s jednou či dvěma pažemi najednou.
Extenze mohou být náročné na lokty, proto je důležité vědět, jak je provádět.
Metoda: Při cvičení by se lokty neměly příliš pohybovat. Udržujte váhu nataženou nad hlavou. Spusťte závaží za hlavu (až ke krku) a znovu zatlačte nahoru.

Cvik na tricepsy 2: Bench press s úchopem z blízka

Tento cvik je velmi podobný cviku, na který jste pravděpodobně zvyklí - bench pressu. Cvik provádíte úplně stejně, jen paže držíte blíže k tělu, ruce máte blíže u sebe, a tím pádem máte i užší úchop.
Tento cvik je opravdu dobrý na tricepsy.

Pokud však chcete cvik na tricepsy, který můžete provádět doma, můžete tento cvik nahradit kliky s úzkým úchopem, kdy děláte kliky s úzkým úchopem.

Cvik procvičuje stejné svalové skupiny jako bench press, jen se při něm nesoustředíte na svalstvo hrudníku.

Cvik na tricepsy 3: Tricepsové tlaky

Jedná se o klasický cvik na tricepsy, který je jedním z nejúčinnějších cviků na tricepsy. Izoluje tricepsový sval a bude to jeden z cviků na triceps, který pocítíte nejvíce.
Tlaky s úchopem horních končetin se zaměřují na dlouhou hlavu tricepsu. Tlaky s úchopem předloktí se zaměřují na mediální hlavu tricepsu. Odstrkování lana se zaměřuje na boční hlavu tricepsu. Proto máte při tomto cvičení dobré možnosti, jak tlak izolovat a rozhýbat.

Cvik na triceps 4: Poklesy s váhou těla

Dipsy jsou vynikajícím cvikem na tricepsy, který můžete provádět kdekoli. Cvičíte s váhou vlastního těla, což je poměrně účinné a obvykle šetrnější. Čím vzpřímenější jste, tím více se soustředíte na tricepsy. Čím více jste předkloněni, tím více se soustředíte na hrudník.
Poklesy také pomáhají zvýšit flexibilitu ramen. Je však důležité dávat pozor, abyste nesestoupili příliš hluboko. Pokud nejste dostatečně flexibilní, může to vést ke zranění.

Před zahájením tréninku tricepsů doporučujeme důkladné zahřátí. Možná budete chtít nejprve procvičit hrudník, abyste uvolnili svaly. Doporučujeme také střídat cviky a svalové izolace, abyste předešli zranění.

Začněte s lehkými váhami a soustřeďte se na procvičení tricepsů, abyste cítili spalování. Začněte s těmito 4 cvičeními, která jsme zmínili výše.

Doufáme, že se vám příspěvek líbil. Neváhejte se podělit a komentovat.