2 rychlé tipy pro rychlejší závod

Věděli jste, že můžete optimalizovat svůj běh tím, že budete jíst nudlovou polévku s kuřecím masem a pít kávu? Níže se dozvíte proč.

1.      Jíst nudlovou polévku s kuřecím masem
Vědci z Baton Rouge nedávno provedli experiment, při kterém rozdělili skupinu běžců na dvě skupiny: jedna skupina, která dostala 2 sklenice vody předtím, než měla běžet 90 minut, a jedna skupina dostala stejné množství kuřecí polévky s nudlemi.
Běžci, kteří dostávali polévku, měli během běhu lepší rovnováhu tekutin a lepší hladinu elektrolytů. Vědci poukazují na to, že obsah soli v polévce vyvolával u běžců žízeň, a proto během běhu pili více než běžci, kteří dostávali pouze vodu.

2.     Pijte kávu
Výzkumníci z Minnesotské univerzity také rozdělili skupinu běžců na dvě části: Jedné skupině byl podáván kofein v nápoji (množství odpovídající množství, které je ve dvou šálcích kávy) a druhé skupině byla podávána čistá voda. Obě skupiny dostaly tekutinu hodinu před tím, než měly provést test VO2 max.
Ukázalo se, že u skupiny, která měla v tekutině přimíchaný kofein, se VO2 max zlepšilo o 4 %, stejně jako se o 3 % posunula hranice kyseliny jablečné.
Výzkumníci toto zlepšení přirovnali k tomu, že se jim podařilo zkrátit 10 km běh o 30 sekund.