15 zajímavých faktů o fitness a tréninku

Není pochyb o tom, že fyzická aktivita je zdraví prospěšná a měla by být součástí vaší každodenní rutiny. Potřebujete však motivaci ke cvičení? Pak máte štěstí, protože vám přinášíme 15 zajímavých faktů o cvičení, které vás určitě inspirují. Možná vás některé z nich také překvapí? 

#1 - Lidé, kteří pravidelně necvičí, mohou ztratit až 80 % hmotnosti. f jejich svalové síly ve věku 65 let.

Jaká je to škoda, když jste staří a nemůžete chodit na procházky, starat se o sebe nebo dělat běžné denní činnosti, protože jste příliš slabí. Ale pravidelné cvičení to naštěstí může změnit! 

#2 - Pravidelné cvičení pomáhá snižovat krevní tlak a hladinu cholesterolu. Dva hlavní rizikové faktory srdečních onemocnění.

Srdeční choroby postihnou během života mnoho lidí a v Dánsku jsou srdeční choroby jednou z nejčastějších příčin úmrtí. Riziko srdečních onemocnění se s věkem zvyšuje. Cvičením můžete toto riziko snížit. To je docela dobrý důvod, ne?  

#3 - Cvičení udržuje váš metabolismus v chodu i po cvičení a pomáhá vám spalovat více kalorií i v klidu.

Pokud si chcete udržet váhu, případně zhubnout, musíte spalovat kalorie! A kdo by nechtěl spalovat kalorie vleže na pohovce?? Cvičení však musí být vaší prioritou. 

#4 - Průměrný člověk ujde denně přibližně 7 500 kroků. Pokud se budete držet průměrného počtu kroků a dožijete se 80 let, ujdete za život přibližně 177 000 km.

To je docela do očí bijící... a ve skutečnosti se doporučuje, aby 10 000 kroků bylo základním pohybem každý den... Jen si představte, kolik kroků to bude za celý život? 

#5 - K tomu, abyste udělali jediný krok vpřed, používáte 200 svalů.

Tělo je úžasné, že? Musíme si uvědomit, že máme být vděční za své tělo a za to, co nám naše tělo umožňuje. Proto můžeme pravidelným cvičením svému tělu něco vrátit. To umožňuje našemu tělu fungovat. 

#6 - Tlak na nohy se při každém kroku rovná přibližně 3-4násobku hmotnosti vašeho těla.

Běh je pro mnohé oblíbenou formou cvičení, ale zároveň je náročný na nohy i kolena. To neznamená, že byste se měli vzdát běhání, ale je jednoznačně výhodné kombinovat běh s jinými formami cvičení, které jsou šetrnější.

#7 - Vaše srdce je nejpracovitější sval v těle. Denně udeří asi 100 000krát a přečerpá téměř 7 600 litrů krve.

To ukazuje, jak je srdce důležité, a cvičením ho můžete posílit, aby zůstalo výkonné. 

#8 - Během fyzické aktivity více dýcháte, abyste udrželi odpovídající hladinu kyslíku v krvi.

Takže se nemusíte stydět za to, že při cvičení funíte - je to naprosto přirozené! 

#9 - Koleno je největším a nejsložitějším kloubem v těle, a proto je u něj největší pravděpodobnost zranění.

Dbejte o svá kolena! Než začnete zvedat těžké váhy, změňte trénink a osvojte si techniky. 

#10 - Na rozdíl od lidí, kteří používají různé formy cvičení, u lidí, kteří denně provádějí stejnou formu cvičení, je pravděpodobnost zranění vyšší.

Proto je dobré kombinovat kardio cvičení například se silovým tréninkem, při kterém se rovnoměrně zapojují různé svalové skupiny. 

#11 - Pokud během cvičení nedokážete říct několik slov, aniž byste se zadýchali, možná cvičíte příliš intenzivně.

Je třeba se snažit a zvyšovat tepovou frekvenci, ale můžete také trénovat příliš intenzivně, což může vést ke zraněním a celkovým potížím. 

#12 - Kardio cvičení pomáhá vytvářet nové mozkové buňky. To zlepšuje mozkovou činnost.

Nemyslete si, že vysoká mozková aktivita se rovná chytrosti.

#13 - 0,5 kg svalů spálí třikrát více kalorií než 0,5 kg tuku.

To znamená, že pokud chcete zhubnout, měli byste se zaměřit také na budování svalové hmoty. 

#14 - Pokud máte problémy se spánkem nebo s jeho udržením, je pro vás řešením cvičení. Cvičení vám pomůže vyčistit hlavu a uvolnit se.

Spánek je opravdu důležitý, a to jak pro tělo, tak pro duši. Dobrý spánek vám pomůže zajistit dobré fungování v každodenním životě. 

#15 - Cvičení vám pomůže uvolnit mysl a omladit tělo. Cvičení vám dodá dobrý pocit a zvýší sebevědomí.

Cvičení znamená, že pro sebe děláte něco dobrého. Je to zdravé, můžete zhubnout a dosáhnout lepšího vzhledu těla a držení těla. Cvičení může být pro některé lidi také terapeutické. 

Nejdůležitější je najít formu a postup, který vám bude nejlépe vyhovovat, ať už doma nebo v posilovně. Správné cvičení vám může přinést výsledky, které hledáte, a zaručeně uvidíte a pocítíte zlepšení.